poniedziałek, 29 maja 2017

W cytatach...Justyna Kopińska, "Polska odwraca oczy'.

Justyna Kopińska, "Polska odwraca oczy" książka reportaż recenzja Trynkiewicz siostra Bernadetta


Jakiż to piękny kraj, gdzie ludzie z otwartym sercem troszczą się o innych. Gdzie bezpieczeństwo gwarantuje niezawisła i nieprzekupna władza. Gdzie wiesz, że nic Ci nie grozi, bo prawo jest jednakowe dla wszystkich, jest nienaruszalne i służy Tobie, a nie działa Ci wbrew... No właśnie, jakiż to kraj? 
Miejsce akcji: Polska
Czas: przełom XX i XXI wieku
Bohaterowie: ...
Justyna Kopińska, "Polska odwraca oczy" książka cytaty reportaż recenzja Trynkiewicz siostra Bernadetta


Książka Justyny Kopińskiej prowokuje do głębokiego zastanowienia się nad wartościami, którymi hołdują ci, od których czasem zależy nasz los. Autorka stawia pytania o moralność i normalność, niejednokrotnie nie uzyskując odpowiedzi. Absurdy, jakie opisuje, nie powinny mieć miejsca ani tu- w sercu Europy, ani nigdzie indziej. Nie powinno tak być, by prawa człowieka były mniej istotne, niż pragnienie władzy, pieniędzy, czy zwykłe kolesiostwo.


Kopińska otrzymała za swe reportaże wiele znaczących nagród. Jej punkt widzenia zamyka się w prostych, lakonicznych formach, ukazujących rzeczywistość w jej faktycznym stanie. Zderzenie naszych wyobrażeń z brutalną prawdą jest bolesne, szokuje, obnaża naszą bezradność. To moc tych reportaży- że obdzierają nasz kraj z ozdobnych falbanek. Jedynie widząc te paskudne realia, możemy w ich sprawie podnieść głos.


Trudno mi otrząsnąć się z gorzkich odczuć po przeczytaniu tej lektury. Tym bardziej więc ją polecam. Tę książkę należy znać. Te prawdy warto dostrzec. I nie odwracać oczu. Tytuł: „Polska odwraca oczy”
Autor: Justyna Kopińska
Wydawnictwo Świat Książki
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 231
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Kochani, zachęcam do podzielenia się opinią i pozostawienia komentarza.
Jednocześnie informuję, że wszelkie wypowiedzi propagujące mowę nienawiści, atakujące personalnie mnie lub moich czytelników, wulgarne albo obraźliwe, będą przeze mnie usuwane, w trosce o dobre samopoczucie zarówno moje, jak i odwiedzających tę stronę.
Życzę Wam zaczytanego dnia! Pozdrawiam ciepło!