czwartek, 27 października 2016

Świeżym spojrzeniem... Dr. D. Chopra, Dr R.E. Tanzi „Supergeny.”

 „Supergeny. Uwolnij potencjał swojego DNA, by cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem”   Dotychczas przyjęło się obwiniać geny za większość zła, jakie czyha na nasz dobrostan. Geny kojarzymy z dziedziczeniem pewnych schorzeń, a także tendencji do ich występowania. Jak się jednak okazuje, geny wcale nie muszą przesądzać o naszym losie. Co więcej, możemy się nawet nauczyć, jak w dużej mierze zapanować nad ich aktywnością. O tym, jak tego dokonać, piszą dwaj naukowcy Dr Deepak Chopra i Dr Rudolph E. Tanzi, w książce, do której przeczytania chciałabym Was serdecznie zachęcić.


Celem tej książki jest poprawienie Twojego samopoczucia tak bardzo, że stanie się absolutnie doskonałe. Taki cel wymaga przejścia przez transformację, która jest oparta na zrozumieniu własnej genetyki. Ta fascynująca dziedzina nauki przyniosła mnóstwo ekscytujących odkryć, a każdego dnia dochodzi do kolejnych. Ludzkie DNA ma jeszcze dużo sekretów, które czekają na odkrycie. Ale punkt krytyczny został już osiągnięty. Zrozumieliśmy z całkowitą pewnością, że ludzkie ciało nie jest tym, czym się wydaje.” (D. Chopra, R. E.Tanzi, „Supergeny (...)” )

   „Supergeny. Uwolnij potencjał swojego DNA, by cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem” to pozycja, która rzuca nowe światło na istniejące poglądy na temat ludzkiego genomu. Autorzy udowadniają, że geny wcale nie są niezmienne, a na ich aktywność w znacznym stopniu wpływa to, jak myślimy i jaki wiedziemy tryb życia. Poradnik Tanzi’ego i Chopry koncentruje się na wprowadzeniu zmian w wielu aspektach ludzkiego życia, aby osiągnąć „absolutnie dobre samopoczucie”. W „Supergenach” możemy znaleźć informacje na temat odpowiedniej diety, korzyści płynących z aktywności fizycznej, a także zbawiennego wpływu medytacji na ludzki organizm. Autorzy dzielą się wskazówkami ułatwiającymi zwalczanie stresu. Zmiany, jakie proponują, dzielą na proste, trudniejsze i eksperymentalne. Sugerują, by wprowadzać je stopniowo i modyfikować zgodnie z własnymi predyspozycjami, czy potrzebami. „Supergeny”, w oparciu o wiedzę naukową, wskazują zatem kierunek, jakim powinniśmy podążać, by uczynić nasze geny sprzymierzeńcami w walce o zdrowie, spokój ducha i dobrą kondycję.


  Jak na publikację napisaną przez światowej sławy naukowców, „Supergeny” zawierają solidną porcję wiedzy z zakresu biologii i genetyki. Laicy jednak bez przeszkód mogą sięgać po tę pozycję, jako że pojęcia w niej zawarte wyjaśnione są w sposób przystępny, często również opatrzone są stosownymi ilustracjami. Myślę, że każda osoba, posiadająca podstawową wiedzę biologiczną, nie powinna mieć kłopotu ze zrozumieniem punktu widzenia amerykańskich badaczy.   „Supergeny” to książka, która otwiera oczy na nowe kierunki badań naukowych. Stanowi pozytywny drogowskaz, ku lepszej jakości życiu. Porady, jakich udzielają autorzy, wbrew pozorom, nie są trudne do wdrożenia w codzienną rutynę. Czy odważycie się spróbować?Tytył:  „Supergeny. Uwolnij potencjał swojego DNA, by cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem”
Autor: Dr Deepak Chopra i Dr Rudolph E. Tanzi
Wydawnictwo Helion
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 320

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Kochani, zachęcam do podzielenia się opinią i pozostawienia komentarza.
Jednocześnie informuję, że wszelkie wypowiedzi propagujące mowę nienawiści, atakujące personalnie mnie lub moich czytelników, wulgarne albo obraźliwe, będą przeze mnie usuwane, w trosce o dobre samopoczucie zarówno moje, jak i odwiedzających tę stronę.
Życzę Wam zaczytanego dnia! Pozdrawiam ciepło!