czwartek, 22 września 2016

Ważne pytanie. Andrzej Kifonidis, "Dlaczego nie Ty?"

Andrzej Kifonidis, "Dlaczego nie Ty?"   Chyba każdy się zgodzi, że rozwój osobisty jest ważnym zagadnieniem. Jednak, o ile w teorii większość z nas interesuje się jego tematyką, w praktyce niewielu ludzi jest zdeterminowanych, by nadać swemu życiu lepszą jakość. I to wcale nie czynniki zewnętrzne blokują nas na drodze do rozkwitu, gdyż zwykle to my sami rzucamy sobie kłody pod nogi, nadmiernie się krytykując, obawiając nieznanego, nie wierząc w możliwość postępu. Książka, jaką dzisiaj prezentuję, pozwoli Wam ominąć pułapki, jakie czyhają na pragnących się rozwijać. Pokaże Wam również kilka prostych, lecz niekoniecznie łatwych, kroków ku dobrostanowi, lecz to, czy uczynicie pierwszy z nich, zależy tylko od Was. Zatem: zapraszam!
PROSTE TO NIE ZNACZY ŁATWE, ale jednocześnie w tym leży twoja przewaga nad innymi! Pamiętaj, że tajemnica sukcesu to tajemnica działania! Skoro tak, to przejmij i wykorzystaj tą przewagę nad innymi już dziś.” (A. Kifonidis, „Dlaczego nie Ty?”   Dlaczego nie Ty?” Andrzeja Kifonidisa to zwięzły poradnik, zawierający tylko niezbędne informacje, kluczowe dla podjęcia decyzji o wdrożeniu zasad świadomego rozwoju. Nie znajdziecie zatem w tej książce nużących dywagacji, przez które czasem ciężko byłoby przebrnąć, jeśli nie posiada się doświadczenia z lekturami związanymi z psychologią sukcesu. Ta pozycja to przejrzyste kompendium, opierające się na myśli, że kluczem do sukcesu jest bycie w zgodzie z samym sobą, bycie uczciwym wobec samego siebie. Wszelkie wymówki autor traktuje jako próby oszukiwania się, manipulacji własną osobą. Kifonidis nie wmawia czytelnikowi, że zmiana jest procesem prostym. Wręcz przeciwnie, autor podkreśla, że wymaga ona systematycznej, codziennej pracy. Na szczęście książka „Dlaczego nie Ty?” podaje nam wytyczne, czyli pięć zasad, których przestrzeganie musi przynieść pozytywny efekt, którego skala zależy tylko od nas samych. Pięć zasad świadomego rozwoju opisanych jest w kolejnych rozdziałach, których treść zawiera również opis skutecznych technik rozwojowych, które każdy z nas jest w stanie zastosować „z marszu”. Autor zaznacza, ze na drodze do zmiany konieczne jest podejmowanie działań, gdyż to one przynoszą postęp. Bycie biernym obserwatorem sprawia zaś, że pozostajemy tam, gdzie już jesteśmy, w naszej cieplutkiej, choć niekoniecznie wzbogacającej, strefie komfortu.


   Poradnik Andrzeja Kifonidisa urzekł mnie swoją prostotą i wymownością. Doceniam to, że autor podzielił się z czytelnikami własnym doświadczeniem na drodze do świadomego rozwoju osobistego. Warstwa literacka książki stanowi dużą zaletę tej pozycji. Informacje podane są w sposób klarowny, układają się w logiczny ciąg przyczynowo- skutkowy. Książka ta nie każe nam ślęczeć nad sobą godzinami. Zamiast tego daje potężnego kopniaka do działania, a to przecież właśnie działanie jest podstawą psychologii sukcesu. Cel książki uważam zatem za osiągnięty. Ta pozycja rzeczywiście motywuje do wzięcia życia we własne ręce i przekroczenia własnych granic.


   Polecam tę książkę wszystkim czytelnikom, którym znudziło się banalne życie z dnia na dzień i chcieliby podnieść jego jakość, a nie wiedzą jeszcze jak to zrobić. Myślę, że konkretne rozwiązania proponowane przez Andrzeja Kifonidisa znajdą uznanie w Waszych oczach. Zachęcam Was do zapoznania się z tym niewielkim poradnikiem i życzę sukcesów na drodze do lepszej egzystencji.


Tytuł: „Dlaczego nie Ty?”
Autor: Andrzej Kifonidis
Wydawnictwo Psychoskok
Rok wydania: 2015
Liczba stron:124Za ciekawą lekturę dziękuję Wydawnictwu Psychoskok.
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Kochani, zachęcam do podzielenia się opinią i pozostawienia komentarza.
Jednocześnie informuję, że wszelkie wypowiedzi propagujące mowę nienawiści, atakujące personalnie mnie lub moich czytelników, wulgarne albo obraźliwe, będą przeze mnie usuwane, w trosce o dobre samopoczucie zarówno moje, jak i odwiedzających tę stronę.
Życzę Wam zaczytanego dnia! Pozdrawiam ciepło!