wtorek, 2 sierpnia 2016

Wyniki konkursu


  Miło mi poinformować, że zwyciężczynią konkursu na najbardziej kreatywne uporanie się z epidemią zombie została Slytherin Child. Nagrodą za twórczą pracę jest egzemplarz powieści Rhiannon Frater, "Pierwsze dni". Serdecznie gratuluję, wszystkim uczestnikom zaś dziękuję za udział w konkursie.


A oto, jak Slytherin Child wyobraża sobie ucieczkę przed hordami zombie:

"Gdyby wybuchła epidemia zombie, nie miałabym zbyt dużo czasu na żmudne i staranne przygotowania - zainfekowani szybko się rozprzestrzeniają. Przede wszystkim, zadbałabym o bliskich. Wspólnie mielibyśmy większe szanse na przeżycie, łatwiej byłoby nam zdobyć pożywienie, a także walczyć z zainfekowanymi.Kolejnym priorytetem byłoby zdobycie pożywienia oraz zapasu picia, w końcu bez nich daleko byśmy nie zaszli, chyba, że będziemy zjadać się nawzajem, jednak wtedy osiągniemy podobne spaczenie jak zainfekowani ludzie, a to nie jest naszym celem. Napoje oraz jedzenie najłatwiej zdobyć okradając opuszczone sklepy i mieszkania, jednak potrzebujemy wtedy kolejnego elementu ekwipunku - broni.
Broń, nieważne czy będzie to prowizoryczna siekiera czy karabin maszynowy, na pewno się przyda. Im efektywniejsza tym lepsza, byle nie robiła zbyt dużo hałasu (w końcu nie chcemy, żeby zleciały się do nas wszystkie zombiaki).
W czasie apokalipsy zombie, warto również napaść na pobliską aptekę i zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze leki. Na pewno przydatne będą tabletki przeciwbólowe oraz bandaże.
Oczywiście przydałoby się miejsce, trudno dostępne dla zainfekowanych, gdzie będziemy trzymać wszystkie najważniejsze rzeczy - nie będziemy nosić wszystkiego w plecaku. Miejsce to, powinno być dość przestronne, żeby zmieściła się cała ekipa "ocalałych". Dobrym pomysłem byłoby zabarykadowanie się w piwnicy domu na obrzeżach lub na farmie oddalonej od miasta. Nasza lokacja musi być chroniona 24/7, cały czas ktoś musi stać na warcie, najlepiej po dwie osoby. Można również obmyślić specjalne pułapki na nieproszonych gości.
Podsumowując nie da się przygotować do apokalipsy zombie, ponieważ jeśli wybuchnie, to będzie to dla nas niespodzianką. Najważniejsze jest to, żebyśmy zachowywali zimną krew i myśleli w sposób niekonwencjonalny a zarazem inteligentny."

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Kochani, zachęcam do podzielenia się opinią i pozostawienia komentarza.
Jednocześnie informuję, że wszelkie wypowiedzi propagujące mowę nienawiści, atakujące personalnie mnie lub moich czytelników, wulgarne albo obraźliwe, będą przeze mnie usuwane, w trosce o dobre samopoczucie zarówno moje, jak i odwiedzających tę stronę.
Życzę Wam zaczytanego dnia! Pozdrawiam ciepło!