niedziela, 21 sierpnia 2016

#czytamcopolskie Pani Wanda Szymanowska

#czytamcopolskie Pani Wanda SzymanowskaPolska literatura to nie tylko Mickiewicz i Słowacki. Owszem, warto poznać klasyków, jednak należy też docenić twórców współczesnych, w których dorobku bez trudu znaleźć można perełki, przewyższające wartościami literackimi utwory zagranicznych prozaików. Akcja #czytamcopolskie ma na celu promowanie literatury polskiej i wskazywanie powieści, po które warto sięgnąć. Pomysłodawczyniami przedsięwzięcia są Isabelle West z bloga Heavy Books oraz Klaudia z bloga CmentarzZapomnianych Książek. W akcji bierze udział prawie pięćdziesięciu blogerów. Oznaczać to może tylko jedno: warto czytać to, co polskie!Moim osobistym wkładem w wydarzenie #czytamcopolskie będzie próba przedstawienia sylwetki znanej polskiej pisarki, pani Wandy Szymanowskiej. Wybrałam tę artystkę, ponieważ czuję więź duchową z bohaterkami jej powieści. Bliskie są mi tematy nie zawsze udanych perypetii uczuciowych, rozwoju osobistego i prób stworzenia życia na nowo. Powieści pani Wandy tchną wiarą w babską solidarność, dzięki której można góry przenosić. W związku z tym, przez najbliższy tydzień na moim blogu będę zarażać Was pozytywnymi wibracjami, poprzez publikowanie recenzji książek pani Wandy Szymanowskiej. Mam nadzieję, że któraś z nich przypadnie Wam do gustu, tak jak już zrecenzowana dla Was "Lardżelka".

Wanda Szymanowska
Pani Wanda Szymanowska z zawodu jest nauczycielką języka polskiego, niemieckiego i muzyki. Pasjonuje się muzyką i dobrą kuchnią. Zamiłowanie do dalekich podróży znajduje swe odzwierciedlenie na kartach jej powieści. Wykształcenie filologiczne autorki jest gwarancją wysokiego poziomu literackiego jej powieści, zaś jej ciepły humor i wiara w to, że sami kształtujemy swój los, nadają poszczególnym utworom wymiaru uniwersalnego.
Pani Wanda przygodę z pisaniem rozpoczęła już w szkole średniej. Dotychczas na rynku wydawniczym ukazały się cztery jej powieści: "Lardżelka" oraz „trylogia obuwnicza”, czyli: "Zielone kalosze", "Niebieskie sandały" i "Czerwone szpilki". Pani Szymanowska, oprócz powieści, pisuje także felietony, opowiadania, teksty użytkowe, a także poezje. Swoimi bohaterkami czyni pisarka kobiety dojrzałe, często po przejściach. Pani Wanda pozwala im dotknąć zwątpienia, by odbić się od dna i poszybować ku lepszemu.


Powieści pani Wandy Szymanowskiej to literatura, którą kobiety powinny poznać, by tchnąć w swe życie ducha optymizmu. Mam nadzieję, że recenzje "sagi obuwniczej", które w tym tygodniu Wam zaprezentuję, przekonają Was do zapoznania się z tą serią i, że miło spędzicie z nimi czas.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Kochani, zachęcam do podzielenia się opinią i pozostawienia komentarza.
Jednocześnie informuję, że wszelkie wypowiedzi propagujące mowę nienawiści, atakujące personalnie mnie lub moich czytelników, wulgarne albo obraźliwe, będą przeze mnie usuwane, w trosce o dobre samopoczucie zarówno moje, jak i odwiedzających tę stronę.
Życzę Wam zaczytanego dnia! Pozdrawiam ciepło!