czwartek, 14 lipca 2016

Wyzwanie czytelnicze "W drodze"

Wyzwanie czytelnicze "W drodze"Nasze życie jest drogą, prowadzącą do celu w jaki wierzymy, choć czasem zdarza nam się zboczyć ze szlaku. Droga i podróżowanie nią to motyw, który przewija się w wielu dziełach literackich. Dziś chciałabym zaproponować Wam wyzwanie czytelnicze z drogą w tle. Będzie ono polegało na przeczytaniu jak największej ilości książek, zawierających motyw drogi, podróży. Może to być droga w dosłownym sensie, ale również w rozumieniu metaforycznym. Możecie dać pola wyobraźni i z dużą swobodą podejść do tematu, pozwalając sobie na szalone skojarzenia z głównym motywem wyzwania.


  • Wyzwanie rozpoczyna się dzisiaj, 14 lipca 2016 roku i będzie trwało równo rok, czyli do 14 lipca 2017 roku.
  • Możecie już zapisywać się do wyzwania w komentarzach. Tutaj też będziecie dzielić się swoimi lekturami. Baner podlinkowany do tej strony znajdziecie w kolumnie mojego bloga, toteż łatwo będziecie mogli trafić na ten post i pozostawić komentarz. Proszę, żebyście podpinali informacje o książkach, które przeczytacie w formie drzewka, czyli odpowiadając na komentarz, którym zgłosiliście się do wyzwania. Pod tym postem zostawiamy linki do lipcowych lektur. Kolejne miesiące będziemy opisywać pod miesięcznymi podsumowaniami akcji.
  • Będę wdzięczna za zamieszczenie banera akcji na Waszych blogach.
  • Informacje o Waszych lekturach powinny zawierać tytuł książki, nazwisko autora, link do recenzji i krótką (nawet w dwóch słowach) informację o tym, w jaki sposób w przeczytanej przez Was książce ukazany został motyw drogi. Podam przykład:

Niewidzialne granice”, Kilian Jornet, Droga autora na szczyty gór.http://ksiazkilubie.blogspot.com/2016/06/ku-szczytom-gor-kilian-jornet.html#more.


Zapraszam do wspólnej zabawy. Osoba, która przeczyta najwięcej powieści z motywem drogi otrzyma nagrodę w postaci zestawu ciekawych książek.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Kochani, zachęcam do podzielenia się opinią i pozostawienia komentarza.
Jednocześnie informuję, że wszelkie wypowiedzi propagujące mowę nienawiści, atakujące personalnie mnie lub moich czytelników, wulgarne albo obraźliwe, będą przeze mnie usuwane, w trosce o dobre samopoczucie zarówno moje, jak i odwiedzających tę stronę.
Życzę Wam zaczytanego dnia! Pozdrawiam ciepło!