piątek, 29 lipca 2016

Wiatr w żagle! Wojciech Gębura, "Odzyskane szczęście. Wolność od bagażu z dzieciństwa."


Wojciech Gębura, "Odzyskane szczęście. Wolność od bagażu z dzieciństwa."


Życie nie zawsze układa się tak, jak zaplanowaliśmy, lub jakbyśmy je sobie wymarzyli. Niekiedy bagaż doświadczeń z dzieciństwa nie pozwala nam w pełni doświadczać chwili obecnej, cieszyć się nią i ze spokojem patrzyć w przyszłość. To, z czym musieliśmy się zmierzyć we wczesnych latach naszego życia, ma duży wpływ na to kim jesteśmy, jakie cechy posiadamy. Jednak, jako istoty rozumne, mamy możliwość kreowania swojego życia, jeśli tylko znajdziemy w sobie siłę i odwagę, by stanąć oko w oko z własnymi słabościami. Możemy odzyskać szczęście i poczuć, jak nasze barki uwalniają się od balastu przykrych przeżyć. Chyba warto spróbować?


Wojciech Gębura przyznaje, że jego dzieciństwo nie należało do najlżejszych. Doświadczenie, jakie wyniósł z bycia częścią dysfunkcyjnego systemu rodzinnego wiązało się z terrorem psychicznym, zastraszaniem i przemocą- wszystkim tym, czego spodziewać się można po rodzinach zmagających się z problemem alkoholizmu. Autor znalazł jednak w sobie siłę, by wyłamać się ze schematu. Powiedział „dość!” i wziął swoje życie we własne ręce. Książką „Odzyskane szczęście. Wolność od bagażu z dzieciństwa” daje świadectwo temu, że nasz los nie musi być zdeterminowany wydarzeniami, które nas kiedyś spotkały. Przekonuje, że można, o ile się tego pragnie, odrzucić kajdany doświadczeń i zmierzać ku lepszemu. Bazując na wiedzy autorytetów z zakresu rozwoju osobistego, m. in. Dale’a Cornegiego, Edwarda De Bono i Napoleona Hilla, wskazuje jak uniknąć pułapek współuzależnienia, by przejąć odpowiedzialność za własny los i kreować go w zaplanowany, celowy sposób. Gębura zwraca uwagę na budowanie samoświadomości, pewności i wiary w siebie. Mówi o poszukiwaniu wsparcia w zaufanym gronie, niekiedy o konieczności kontaktu z psychologiem, a także o znaczeniu wiary dla harmonijnego kształtowania systemu wartości. Podaje krótkie, nie wymagające zewnętrznych środków, metody pracy nad sobą. Sugeruje wytrwałość i cierpliwość, oraz ufność we własne powodzenie.Niewielka książeczka Wojciecha Gębury w skondensowanej formie zawiera wiele niezwykle cennych rad, użytecznych nie tylko dla osób pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych. Każdy, kto choć trochę interesuje się rozwojem osobistym, znajdzie w tej książce skarbnicę wiedzy, łato przekładającej się na codzienną praktykę. Rozdziały, które przykuły moją szczególną uwagę dotyczyły rozwijania talentów, wypowiadania się na własny temat w pozytywnym tonie, a także zdystansowania się do szkodzących nam relacji. W „Odzyskanym szczęściu” znalazłam też mało skomplikowane wytyczne na temat planowania zadań, wyznaczania celów oraz kształtowania dobrych nawyków.


Pragnę szczerze polecić poradnik Wojciecha Gębury wszystkim, którzy mają potrzebę przeorganizowania swojego życia, by stało się ono pełniejsze i przepełnione szczęściem . Mam nadzieję, że wielu osobom książka ta pozwoli na nowo zaufać sobie i zerwawszy krępujące więzy, czerpać z życia jak najwięcej.

Tytuł; "Odzyskane szczęście. Wolność od bagażu z dzieciństwa."
Autor: Wojciech Gębura
Wydawnictwo Psychoskok
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 133


Za skarbnicę cennych rad dziękuję Wydawnictwu Psychoskok.A jakie są Wasze doświadczenia z rozwojem osobistym? Czy macie swoje ulubione poradniki?


Książka bierze udział w wyzwaniu:


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Kochani, zachęcam do podzielenia się opinią i pozostawienia komentarza.
Jednocześnie informuję, że wszelkie wypowiedzi propagujące mowę nienawiści, atakujące personalnie mnie lub moich czytelników, wulgarne albo obraźliwe, będą przeze mnie usuwane, w trosce o dobre samopoczucie zarówno moje, jak i odwiedzających tę stronę.
Życzę Wam zaczytanego dnia! Pozdrawiam ciepło!