poniedziałek, 18 lipca 2016

Łukasz Kulak, "W poszukiwaniu źródła. Korzenie cywilizacji na Ziemi".

Łukasz Kulak, "W poszukiwaniu źródła. Korzenie cywilizacji na Ziemi".Zdawać by się mogło, że żyjemy w świecie, o którym wiemy wszystko lub prawie wszystko. Właśnie to „prawie” pozostawia wystarczająco dużo miejsca do spekulacji na temat korzeni naszych cywilizacji, a nawet do prób podważenia istniejących już teorii. Nie dysponujemy jeszcze narzędziami pozwalającymi na pełne zbadanie artefaktów minionych kultur, a wiele tez ich dotyczących przyjmujemy jako dogmat. Czy wobec tego powinniśmy zamykać się na alternatywne postrzeganie historii? Myślę, że niekoniecznie. Dowodzi tego popularnonaukowa książka Łukasza Kulaka, „W poszukiwaniu źródła. Korzenie cywilizacji na Ziemi.”Łukasz Kulak, dziennikarz współpracujący z pismem „Czwarty wymiar”, podejmuje zuchwałą próbę obalenia istniejących tez dotyczących pochodzenia cywilizacji ludzkiej. Postuluje wyjście poza tradycyjne metody pojmowania historii ludzkości, poprzez zaakceptowanie faktycznego istnienia Atlantydy i krainy Mu, których zdobycze cywilizacyjne daleko wykraczały poza stan, jaki nauka i technika reprezentuje obecnie. Autor, powołując się na źródła naukowe oraz relacje świadków, a także wizje Edgara Cayce’a, twierdzi, że za rozwojem zaawansowanych technicznie ośrodków stały pozaziemskie istoty, które potrafiły komunikować się telepatycznie i manipulować otoczeniem za pomocą zmian pola energetycznego. Zdaniem Kulaka oraz przytaczanych przez niego badaczy, pradzieje Ziemi były okresem harmonii z planetą, mieszkańcy Atlantydy i Mu żyli zaś na wyższym poziomie duchowym, który z czasem jednak, za sprawą niskich pobudek osób żądnych władzy, został zaprzepaszczony. Dezintegracja z energią planety doprowadziła 13000 lat p.n.e. do katastrofy, której wynikiem było zatopienie obu mocarstw. Obecnie istnieje, zdaniem Łukasza Kulaka, wystarczająco dużo dowodów, by uznać historyczna prawdę o Atlantydzie i Mu. Znaleźć je można w ruinach budowli w Egipcie, Turcji oraz na wyspach Pacyfiku. Ślady dawnych monumentów skrywają również wody oceanów. Argumentem przemawiającym za istnieniem dawnych potęg są podobieństwa języków i legend ludów, które dzielą ogromne odległości geograficzne. Ważnym i powszechnie znanym dokumentem są też dzieła Platona- Timajos” i „Krytias” .

Oficjalnie Mu/ Lemuria jak i Atlantyda stanowią tylko legendę. Zapewne jeszcze długo główne nurty naukowe nie zaakceptują historii o pradawnej cywilizacji, która rozwijała się na zatopionych dziś lądach. Jednak badania przeprowadzone przez tych samych naukowców, którzy podążają przyjętymi akademickimi poglądami, już niejednokrotnie przekonywały o prawdomówości mitów i legend starożytnych.” (Ł. Kulak, „W poszukiwaniu źródła. Korzenie cywilizacji na Ziemi” )W poszukiwaniu źródła” to dobrze udokumentowana pozycja, pełna odniesień do źródeł naukowych oraz fotografii artefaktów. Autor z dużą znajomością geografii, historii i geologii oprowadza czytelnika po miejscach, w których odnajdywane są ślady zaginionych cywilizacji. Z rozważań pana Kulaka wynika nie tylko przekonanie o istnieniu Mu i Atlantydy, ale i ostrzeżenie dla nas, żyjących obecnie. Autor w naszym nieposzanowaniu planety, a także tendencji do wojen i konfliktów, dostrzega zagrożenie, jakiemu nie sprostali nasi praprzodkowie. Łukasz Kulak sugeruje nam zwrócenie się do naszego wnętrza, pielęgnowanie miłości i pokoju, respektowanie i dbałość o sferę duchową. Jest to bardzo cenna nauka, której nie można zakwestionować, chociażby nie dowierzało się pozostałym teoriom pana Łukasza.


Powieść tę, choć kontrowersyjną, czytałam z wielkim zainteresowaniem, chwilowo nawet czułam się tak, jakbym oglądała program „Starożytni Kosmici”. Moją szczególną uwagę przykuły rozdziały poświęcone historii i archeologii starożytnego Egiptu i Turcji, a także znaleziskom archeologicznym z Wyspy Wielkanocnej. Zdaję sobie sprawę, że przyjęcie teorii istnienia dawnych, rozwiniętych cywilizacji za pewnik graniczyć może z herezją. Jednak sam autor już we wstępie zaznacza, że we wszelkich dociekaniach naukowych zachować należy otwarty umysł. W końcu, jak powiedział Artur Schopenhauer: Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą.”


W poszukiwaniu źródła. Korzenie cywilizacji na Ziemi” to z pewnością książka nie dla każdego. Jednakże osoby dociekliwe, lubiące stawiać pytania i kwestionować to, co ogół uznaje za pewnik, znajdą w tej pozycji bogate źródło wiedzy i inspiracji.


Tytuł: „W poszukiwaniu źródła. Korzenie cywilizacji na Ziemi” 
Autor: Łukasz Kulak
Wydawnictwo Psychoskok
Rok wydania: 2016
Liczba stron:316


Za angażującą lekturę dziękuję Wydawnictwu Psychoskok.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Kochani, zachęcam do podzielenia się opinią i pozostawienia komentarza.
Jednocześnie informuję, że wszelkie wypowiedzi propagujące mowę nienawiści, atakujące personalnie mnie lub moich czytelników, wulgarne albo obraźliwe, będą przeze mnie usuwane, w trosce o dobre samopoczucie zarówno moje, jak i odwiedzających tę stronę.
Życzę Wam zaczytanego dnia! Pozdrawiam ciepło!