wtorek, 19 lipca 2016

Pora na języki obce!


Czasopisma do nauki języków obcych Wydawnictwa Colorful Media.


   Wydawnictwo Colorful Media powstało w roku 2003. W jego ofercie znajdują się czasopisma specjalistyczne, poświęcone językom obcym oraz biznesowi. Obecnie w kioskach znaleźć możemy magazyny do nauki języka angielskiego (English Matters & Business Engilsh)), rosyjskiego (Ostanowka: Rossija!), hiszpańskiego (¿Español? Sí, gracias), włoskiego (Italia mi piace!) a także StartUp Magazine, poświęcony przedsiębiorczości.


  Dzisiaj pragnę Wam przedstawić czasopisma do nauki języka angielskiego, z których chętnie korzystam w pracy z młodzieżą, oraz pismo rosyjskojęzyczne, będące mi pomocą w odświeżaniu sobie tego języka. Zachęcam Was do zapoznania się z tymi magazynami, gdyż zapewniają one kontakt z żywym słowem, przez co nauka staje się łatwiejsza, przyjemniejsza i z pewnością bardziej sensowna od wkuwania słówek z czysto podręcznikowych tekstów. Wszystkie z poniższych czasopism zawierają listy słownictwa do poszczególnych artykułów, część materiałów zaopatrzona jest również w nagrania mp3 oraz filmy video, dostępne do darmowego pobrania z Internetu.  Nauczyciele mogą ponadto pobrać karty pracy do pisma English Matters.English Matters nr 59  

English Matters nr 59


Do pobrania ze  strony magazynu:
+ Lista słówek
+ Karta pracy dla nauczyciela
+Pliki MP3 nagrane do wybranych artykułów


  Moją szczególną uwagę przykuł artykuł „Looking for Love”, będący zapisem wywiadu z Mattem Fullerem, twórcą portalu Free Dating America. Matt zdradza sekrety jednego z najpopularniejszych portali randkowych, radzi również jak skutecznie poszukiwać miłości w Internecie.
  Świetnym artykułem jest również tekst „English is Sexy!”, udowadniający, że angielski to piękny język, w którym rozsmakować się mogą nie tylko poeci.
 Wielbicielom historii polecam artykuł Davida Inghama, „Scotland Yard under the Microscope” o rozwoju brytyjskiej policji. Bardzo ciekawy jest też tekst „Presidential Portraits”, poświęcony najbardziej wpływowym prezydentom w dziejach USA.
English Matters Travel Smart - HOW TO TRAVEL FOR LESS

English Matters Travel Smart - HOW TO TRAVEL FOR LESS


Do pobrania ze  strony magazynu:
+ Lista słówek
+Pliki MP3 nagrane do wybranych artykułów


  Specjalne, wakacyjne wydanie English Matters pomoże wam zaplanować niedrogie wakacje dzięki przeglądowi ogólnodostępnych, prostych aplikacji mobilnych. Dzięki tym udogodnieniom dowiecie się gdzie pojechać, jak tam dotrzeć i jak zaoszczędzić na biletach.   Z pomocą tekstu „Nicely Equipped” będziecie mogli wybrać ciekawe urządzenia i sprzęty, które pomogą Wam przetrwać wakacyjne przygody bez zbędnych nerwów. A może chcecie busem przemierzyć całą Europę? Pomoże Wam w tym wywiad z blogerem i podróżnikiem, Karolem Lewandowskim, zatytułowany „By Bus Around the World”ОСТАНОВКА: РΟССИЯ! (Ostanowka: Rossija!)

ОСТАНОВКА: РΟССИЯ! (Ostanowka: Rossija!)


Do odsłuchania  artykuły w formacie MP3 do pobrania ze strony magazynu.  Moją ciekawość wzbudził materiał poświęcony Romanowi Abramowiczowi, politykowi i biznesmenowi, właścicielowi piłkarskiego klubu Chelsea. Majątek Abramowicza, a także jego niesłychana przedsiębiorczość, robią spore wrażenie.

  Artykuł „Красота во взгляде смотрящего” przykuł moją uwagę przeglądem trendów lifestyle’owych i modowych we współczesnej Rosji.

  Interesujący jest również tekst „Нестандартные прогулки по городам России”, który pozwoli Wam poznać ciekawe, nietypowe miejsca w Rosji, które być może zechcecie zwiedzić jeszcze w czasie tych wakacji.Business English Magazine 54

Business English Magazine 54

Do pobrania ze  strony magazynu:
+ Dodatek "Hotel & Leisure Facilities"
+ Pliki video
+ Pliki MP3 nagrane do wybranych artykułów


  Hitem tego numeru Business English jest materiał „Boris Johnson- World King”. Jak wiadomo, ten niestandardowy polityk został niedawno ministrem spraw zagranicznych. Artykuł jemu poświęcony zawiera wiele ciekawostek z życia tej kontrowersyjnej postaci brytyjskiej polityki. Muszę przyznać, że dzięki temu tekstowi spojrzałam na Johnsona łaskawszym okiem.
  W tym numerze znalazł się także artykuł będący gratką dla wielbicieli kolorowanek. W tekście „You’re Never too Old” David Ingham przygląda się temu fenomenowi i jego najbardziej popularnym przykładom.

  Mnie zaś mocno zainteresował również artykuł „Battle of the Titans”, który opisuje w jaki sposób firmy Apple i Samsung skaczą sobie do gardeł. Niezwykła lektura, do której zachęcam!


A jak u Was z nauką języków obcych? Czy któreś z pism językowych zrobiło na Was wrażenie? 


Dziękuję Wydawnictwu Colorful Media za możliwość potrenowania umiejętności językowych.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Kochani, zachęcam do podzielenia się opinią i pozostawienia komentarza.
Jednocześnie informuję, że wszelkie wypowiedzi propagujące mowę nienawiści, atakujące personalnie mnie lub moich czytelników, wulgarne albo obraźliwe, będą przeze mnie usuwane, w trosce o dobre samopoczucie zarówno moje, jak i odwiedzających tę stronę.
Życzę Wam zaczytanego dnia! Pozdrawiam ciepło!