sobota, 16 lipca 2016

Dla zuchwałych. Christmas Abbott, "Piekielnie twarda sztuka"

Christmas Abbott, "Piekielnie twarda sztuka"
Ideał kobiecego ciała, jaki nieustannie lansują media, niejedną z nas wpędził w kompleksy. Pozbawione wiary w siebie, szukamy idealnej i szybkiej diety. Ta często doprowadza do wyczerpania, wiąże się również ze znienawidzonym efektem jo- jo. Jak się okazuje, aby odchudzanie wcale nie musi oznaczać drakońskich głodówek i morderczych ćwiczeń na siłowni. Christmas Abbott udowadnia, że zdrowy tryb życia i odpowiednia gimnastyka nie muszą nadwyrężać naszych sił. Czy już zżera Cię ciekawość?Christmas Abbott doświadczyła problemów z odżywianiem, objadała się chemią i fastfoodami, nie stroniła również od używek. Gdy, za namową matki, wyjechała pracować w Iraku, jaj kondycja rażąco odbiegała od wojskowych standardów, co mogło na nią ściągnąć nie lada zagrożenie. Wtedy nastąpił przełom. Christmas postanowiła radykalnie zmienić swój styl życia, zaczynając od zmiany nawyków żywieniowych i odstawienia używek. W niedługim czasie odkryła crossfit. Obecnie jest mistrzynią tej dyscypliny. Wzięła swój los w swe własne ręce i zapewnia, że Ty też możesz to zrobić!


Christmas Abbott, "Piekielnie twarda sztuka"


Piekielnie twarda sztuka” zdecydowanie wyróżnia się spośród innych poradników dotyczących odchudzania. Wszystkie one podpowiadają, jak mieć płaski brzuch lub szczupłe uda. „Ćwiczenia i dieta dla zuchwałych” to propozycja dla tych z nas, które chcą skoncentrować się na kształtnych pośladkach. Abbott udowadnia, że odpowiedni trening mięśniowy pośladków wpływa na harmonijny wygląd całej figury. Co więcej, ćwiczenia, które zawarte są w tej książce powinny Ci zająć najwyżej 20 minut (!) i dobrane są do Twoich indywidualnych potrzeb. Te z kolej poznasz, przyporządkowując swe wymiary i wagę do czterech programów: Minimalistki, Reformatorki, Zdobywczyni i Sportsmenki. Programom tym odpowiadają różne warianty diety opracowanej przez autorkę. Jedzenie dla kształtów opiera się na białkach, tłuszczach i węglowodanach- żadnych fastfoodów, tylko pierwszorzędne makroskładniki. Abbot zaleca spożywanie sześciu posiłków, dzięki czemu na jej diecie nie masz szans poczuć się głodna.


W „Piekielnie twardej sztuce” znalazłam mnóstwo cennych wskazówek i dietetycznych trików. Potrawy sugerowane przez autorkę są proste i smaczne, zaś proponowane przez nią ćwiczenia z łatwością można wykonywać w domu. Książka zawiera kompletny plan treningowy, dzięki któremu wiem co i kiedy mam wykonać. Jeśli interesuje Cie crossfit, w książce znajdziesz adresy klubów sportowych dla fanów tej dyscypliny. Jeśli chodzi o odżywianie, moją uwagę zwróciła koncepcja pierwszorzędnych makroskładników, czyli produktów nieprzetworzonych, zapewniających naszym ciałom zdrowy rozwój. To, co mnie bardzo ucieszyło, to fakt, że dieta dla zuchwałych zezwala na używanie masła orzechowego, bez którego nie wyobrażam sobie smacznego śniadania.


Jeżeli interesuje Cię prosta i skuteczna metoda uzyskania pięknej sylwetki, ta książka jest dla Ciebie. Dzięki niej zmienisz swój styl życia, nauczysz się wybierać służące Ci produkty żywieniowe i poznasz ćwiczenia, dzięki którym Twoja pupa będzie przyciągać spojrzenia.


Tytuł: „Piekielnie twarda sztuka. Ćwiczenia i dieta dla zuchwałych”
Autor: Christmas Abbott oraz Maggie Greenwood- Robinson
Tytuł oryginału: „The Badass Body Diet”
Tłumaczenie: Jakub Małecki
Wydawnictwo Sine Qua Non
Rok wydania: 2016

Liczba stron: 367

Za motywującą lekturę dziękuję Wydawnictwu Sine Qua Non.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Kochani, zachęcam do podzielenia się opinią i pozostawienia komentarza.
Jednocześnie informuję, że wszelkie wypowiedzi propagujące mowę nienawiści, atakujące personalnie mnie lub moich czytelników, wulgarne albo obraźliwe, będą przeze mnie usuwane, w trosce o dobre samopoczucie zarówno moje, jak i odwiedzających tę stronę.
Życzę Wam zaczytanego dnia! Pozdrawiam ciepło!