poniedziałek, 20 czerwca 2016

Wojciech Filaber, "Sekretna hawajska metoda przebaczanie i akceptacji. Huna i Ho'oponopono"

Wojciech Filaber, "Sekretna hawajska metoda przebaczanie i akceptacji. Huna i Ho'oponopono"

  

  Ho'oponopono to wywodząca się ze starożytnych hawajskich wierzeń metoda uzdrawianie różnych aspektów życia. Oparta jest na przebaczeniu i akceptacji, a przede wszystkim na przyjęciu odpowiedzialności za wszystko, co nas spotyka. Brzmi niedorzecznie? Otóż niekoniecznie!  Wojciech Filaber uległ fascynacji Ho'oponopono podczas swojej podróży na Hawaje w 2004 roku. W swojej książce przekonuje, że wszystkie wydarzenia, jakie nam się przytrafiają, mają jeden wspólny mianownik: naszą w nich obecność. Autor opisuje, jaką rolę w tworzeniu rzeczywistości odgrywają nasze myśli i wspomnienia. Podkreśla konieczność oczyszczenia ich, by osiągnąć pożądany stan, zwany Stanem Zero. Ma temu posłużyć prosta mantra, w której odwoływać się należy do miłości, przebaczenia i wdzięczności. Czy to rzeczywiście działa? Logiczny umysł buntuje się przeciwko tego rodzaju "czarom", a jednak metoda ta zyskuje coraz większą liczbę zwolenników, a w internecie bez trudu znaleźć można świadectwa skuteczności Ho'oponopono. Może więc w tym szaleństwie jest metoda? Zdecydowana jestem to sprawdzić, gdyż uważam, że warto czegoś spróbować, zanim wyda się osąd.


   Książka Wojciecha Filabera to znakomite opracowanie teoretyczne Ho'oponopono, zawierające rys historyczny metody oraz informacje o ich prekursorach. Szczególnie interesujący jest opis doświadczeń doktora Hew Lena, który uzdrowił pacjentów oddziału dla chorych psychicznie przestępców w jednym z zakładów karnych. Książka zawiera propozycje prostych ćwiczeń, dzięki którym każdy może rozpocząć praktykowanie Ho'oponopono we własnym domu! Niestety, autor nie dzieli się własnym doświadczeniem w tym zakresie, co wywołało u mnie lekki niedosyt, ponieważ ciekawa jestem, jak Ho'oponopono wpłynęło na życie samego pisarza. Mam nadzieję, że Wojciech Filaber pójdzie za ciosem i podzieli się własnymi przeżyciami w kolejnej książce. Zaręczam, że chętnie wtedy po nią sięgnę.

   Ogólnie rzecz biorąc, bardzo pozytywnie oceniam tę niewielką książeczkę. W naszym zaganianym świecie często zapominamy, jak ważna jest sfera duchowa. Bardzo się cieszę, że w końcu polski autor poruszył tematykę Ho'oponopono. "Sekretną hawajską metodę przebaczania i akceptacji" polecam wszystkim tym, którzy z otwartym umysłem podchodzą do tematyki rozwoju osobistego i nie boją się małych eksperymentów na tym polu. Może się okazać, że warto spróbować...


A Wy chcielibyście spróbować?


Tytuł: "Sekretna hawajska metoda przebaczanie i akceptacji. Huna i Ho'oponopono"
Autor: Wojciech Filaber
Wydawnictwo Psychoskok
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 106


Za niezwykłe doświadczenie duchowe dziękuję Wydawnictwu Psychoskok.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Kochani, zachęcam do podzielenia się opinią i pozostawienia komentarza.
Jednocześnie informuję, że wszelkie wypowiedzi propagujące mowę nienawiści, atakujące personalnie mnie lub moich czytelników, wulgarne albo obraźliwe, będą przeze mnie usuwane, w trosce o dobre samopoczucie zarówno moje, jak i odwiedzających tę stronę.
Życzę Wam zaczytanego dnia! Pozdrawiam ciepło!