czwartek, 23 czerwca 2016

Książka na św. Jana     24 czerwca obchodzimy imieniny Jana. To również data Nocy Świętojańskiej oraz katalońskiego święta Sant Jordi, zwanego również "Dniem książek". W tym wyjątkowym dniu przyłączmy się do nowej akcji promowania czytelnictwa, zwanej Książka na św. Jana. Podarujmy naszym ukochanym, naszym bliskim lub przyjaciołom książkę, jako znak naszej miłości i szacunku. W ten sposób oddamy również hołd literaturze oraz przyczynimy się do podniesienia poziomu czytelnictwa w naszym kraju.


   Patronem akcji jest Jan Kochanowski- wybitny poeta epoki odrodzenia (któż nie zna jego "Trenów"?), zaś organizatorem tego ambitnego przedsięwzięcia jest Press Club. do wspólnych działań przyłączyło się wiele organizacji, m.in. Biblioteka Narodowa, Narodowe Centrum Kultury, FK Olesiejuk, Biedronka.  


   Więcej o akcji Książka na św. Jana dowiecie się z jej oficjalnej strony oraz z Facebook'a.

    Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tym niesamowitym wydarzeniu. Sama już mam przygotowaną paczuszkę dla ukochanego synalka. Nie mogę, niestety,  zdradzić jej zawartości, żeby nie psuć mu niespodzianki. Udanego świętowania!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Kochani, zachęcam do podzielenia się opinią i pozostawienia komentarza.
Jednocześnie informuję, że wszelkie wypowiedzi propagujące mowę nienawiści, atakujące personalnie mnie lub moich czytelników, wulgarne albo obraźliwe, będą przeze mnie usuwane, w trosce o dobre samopoczucie zarówno moje, jak i odwiedzających tę stronę.
Życzę Wam zaczytanego dnia! Pozdrawiam ciepło!