środa, 6 kwietnia 2016

Siła wdzięczności

  Prawie każdy z nas lubi nowe rzeczy-zachwycamy się nowym autem, telefonem, czy bluzką, by za jakiś
czas zupełnie przywyknąć do ich istnienia. Przyzwyczajenie, jakie nieuchronnie nas dopada, często nie pozwala nam cieszyć się z tego, co najcenniejsze. Sprawia, że nie dostrzegamy, jakimi jesteśmy szczęściarzami. Mamy dach nad głową, rodzinę, przyjaciół. Fakt ten jednak nie wywołuje w nas większego entuzjazmu.

    Tymczasem zjawisko doceniania otaczającej nas rzeczywistości ma duży wpływ na nasze poczucie
szczęścia. Jak pisze brytyjski psycholog (i iluzjonista), Richard Wiseman w swej książce "59 sekund", ludzie, którzy praktykują wdzięczność są zwykle szczęśliwsi, dużo bardziej pozytywnie nastawieni do świata oraz zdrowsi w porównaniu do stanu przed rozpoczęciem stosowania tej techniki.

 Jak zatem zacząć ćwiczenie wdzięczności? Nic prostszego! Wystarczy raz w tygodniu zrobić listę trzech rzeczy, za które odczuwamy wdzięczność. Mogą to być zarówno sprawy błahe, jak i poważne wartości. Istotne jest to, żebyśmy byli ze sobą szczerzy i pisali to, co podpowiada nam serce. Zdaniem Wisemana, poprawę samopoczucia mamy gwarantowaną.

  Więcej ciekawych, równie prostych i skutecznych technik polepszenia naszego dobrostanu,  zawartych w książce "59 sekund" postaram, się przedstawić wkrótce. Tymczasem życzę owocnych przemyśleń.

Zatem za co jesteś dziś wdzięczny?

2 komentarze :

Kochani, zachęcam do podzielenia się opinią i pozostawienia komentarza.
Jednocześnie informuję, że wszelkie wypowiedzi propagujące mowę nienawiści, atakujące personalnie mnie lub moich czytelników, wulgarne albo obraźliwe, będą przeze mnie usuwane, w trosce o dobre samopoczucie zarówno moje, jak i odwiedzających tę stronę.
Życzę Wam zaczytanego dnia! Pozdrawiam ciepło!